osobná stránka

Po vyskúšaní multimediálneho prehrávača KODI som sa rozhodol vytvoriť si vlastný DVB-T server s úložiskom na Synology.

Čo k tomu potrebujeme:


  1. DVB-T tuner, ja som použil 2x Evolveo dual HD DVB-T USB tuner Venus, čiže môžem súčastne nahrávať až 4 TV programy.
  2. Synology server, ja mám použitý 1517+ 16GBram
  3. Aplikáciu TV MOSAIC

Po nainštalovaní balíčka TV mosaic v Synology si nainštalujeme aj TV mosaic do počítača. Z počítača sa potom bude jednoducho manažovať celý DVB-T server, ako EPG výber programov, loga, prípadne doplnenie IP televízie a rádia z celého sveta.  Aby boli TV karty viditeľné v aplikácií TV mosaic, je potrebné v Synology spustiť aj balíček VIDEO STATION.

Po nakonfigurovaní môžeme TV pozerať priamo cez aplikáciu TV mosaic v počítači

Alebo pomocou multimediálneho prehrávača KODI. Vo windows 10 sa kodi dá nainštalovať aj cez Microsoft store.

Samozrejme všetky programy si môžete dať nahrať aj na diaľku mimo domova a pozrieť si ich doma v kľuke bez reklám a ušetríte si tak čas.

Pokiaľ vlastníte TV so systémom ANDROID, tak je to jednoduchšie. Nepotrebujete žiadne prehrávače, program kodi sa už inštaluje priamo v televízore.

Ďalšie výhody prehrávača KODI – prehráva akýkoľvek obsah po sieti foto-video-music, ext. HDD, usb kľúč, DVD alebo blue ray DISK. Prehrávať vie aj priamo ISO súbor. Ďalej prehráva TV archív Markíza, TV JOJ, STV1-2 a iné archívy. Takže svoje obľúbené seriály si môžete pozrieť kedy budete chcieť a samozrejme tiež bez otravných reklám. Samozrejmosťou je aj zastavenie live prehrávaného programu, prípadne pretočenie pasáže dopredu dozadu.

Princíp je obdobný ako u windows media centra, ale s ďaleko väčšími možnosťami inštalovania rôznych aplikácií. Napríklad ovládanie celej domácnosti, kamerový systém a to všetko ovládané len diaľkovým ovládačom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Archív