Ako nainštalovať SSL certifikát zabezpečenia na Synology NAS s DSM 6

Používam svoj Synology NAS s predvoleným HTTP pripojením. Dnes som sa rozhodol vyskúšať novú funkciu v DSM 6 Beta 2 pre inštaláciu certifikátu SSL na lepšie zabezpečenie svojho NAS. Od vydania DSM 6 Beta 2 je šifrovanie zdarma integrované.

Predpoklady pred začatím

  • Vytvorte u svojho registrátora záznam DNS pre názvy domén, ktoré chcete použiť a ktorý smeruje na vašu WAN IP adresu.
  • Presmerujte port 80 a 443 z vášho smerovača na adresu IP zariadenia Synology NAS. Je to kvôli automatickému schváleniu a použitiu na inštaláciu certifikátu.
  • Uistite sa, že webový server je spustený. Nainštalujte balík Web Station. Na obrazovke nastavení webovej stanice nemusíte povoliť voľbu osobného webu.

Začíname s funkciou Let’s Encrypt a DSM 6 Beta 2

Ďalej prejdite na Ovládací panel ->  Zabezpečenie a kliknite na kartu Certifikát

Kliknutím na tlačidlo „Pridať“ začnete vytvárať certifikát SSL

Budeme používať certifikáty FREE SSL od Let’s Encrypt , už som povedal, že sú zadarmo? Vyberte možnosť „Získať certifikát zo služby Let’s Encrypt“ a kliknite na tlačidlo „Ďalej“

Teraz môžete vložiť správne názvy domén, ktoré budete používať na pripojenie k vášmu DSM. Môžete tiež poskytnúť alternatívne názvy domén, aby ste mohli použiť rovnaký certifikát.

Príklad názov domény: kkweb.sk, altrnatívne: laco.kkweb.sk;mc.kkweb.sk…..

Kliknite na „Použiť“ , mala by byť obrazovka s označením Spracovanie. Prosím, počkajte …alebo keď ste nesledujú kroky neurobili správne dostanete chybovú hlášku.

Keď dostanete túto chybu, uistite sa, že ste vytvorili správne záznamy DNS a váš NAS je prístupný cez port 80 a 443.

Keď je všetko v poriadku, Synology NAS automatický reštartuje webový server.

Výsledok!

Po dokončení má váš server platný certifikát SSL od spoločnosti Let’s Encryptor Authority X1. Upozorňujeme, že vydané certifikáty sú platné len 90 dní. Potom si myslím, že sa uskutoční automatické obnovenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.