DVB-T server Tvheadent na SYNOLOGY DOCKER s podporou HdHomeRun

S príchodom DSM 7 sa už nedá nainštalovať server TVheadend pomocou balíčka.

Nevadí, vyskúšal som to cez DOCKER a po celodennom šprtaní sa mi to podarilo.

Samotná inštalácia prebehne bez problémov, iba sieťový tv-tuner  hdhomerun nevidí, pretože docker beží štandartne v sieti bridge a preto je  potrebné zásobník prepnúť na sieť host.

Postup:

Stiahneme si a nainštalujeme tvheadadend https://registry.hub.docker.com/r/linuxserver/tvheadend/

Po stiahnutí obrázka ho dáme spustiť. Kontajner pomenujeme linuxserver-tvheadend klikneme ďaší  a zrušíme spustiť tento kontajner.

Prejdeme do zásobníka a dáme upraviť vyberieme svazek a pridáme 2 položky vid foto:

Tam si pridáme zložku a nastavíme cestu pre jednoduché editovanie a úpravu programu a taktiež adresár kde sa budú ukladať nahrávky. Adresáre su potom dostupné v sieti servera synology.

Ďalej prejdeme na prostředí a pridáme premenné:

PUID=1000
PGID=1000

Aké PUID a PGID je potrebné napísať zistíme podľa tohto postupu: https://mariushosting.com/synology-find-uid-userid-and-gid-groupid-in-5-seconds/

Dopuručujem vytvoriť užívateľa napríklad tvheadend a nastaviť PUID a PGID na tohto užívateľa, ktorý bude mať prístup k zložke.

Nakoniec kliknúť použiť.

Pokiaľ ste nezadali pred spustením zmenu sieťového pripojenia z bridge na host, budete musieť konfiguráciu exportovať upraviť a importovať spať.

Teraz si dáme vyexportovať konfiguráciu 

 

Exportovaný súbor editujeme v nejakom txt editore napríklad pspad.
Vyhľadáme nastavenie network a prepíšeme 3 x slovo bridge na host.
Uložíme súbor a následne importujeme spať do dockera. Pred importom vymažeme pôvodný zásobník linuxserver-tvheadend,

Teraz je to správne nakonfigurované a sieťová hdhomerun karta je viditeľná a pokračujeme v konfigurácií.  Spustíme cez webové rozhranie http://ip-servera:9981 a klikneme konfigurace a spustit počáteční konfigurace. Vyberieme  CZ jazyk Sk mi išiel po anglicky. Vyberieme preferované jazyky a dáme uložiť. Ďalej nastavíme admin účet a účet ktorí následne použijeme napríklad pre KODI tv program.  Ďalej vyberieme TVkarty a vyhľadáme programy. V  záložke nahrávaní nastavíme timeshift, aby sme mohli zastaviť, prípadne zastaviť sledovaný TV program.

Ešte v synology pomocou file station nastavíme práva pre adresár kde sa budú ukladať nahrávky napríklad na vytvoreného užívateľa tvheadend, . 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.