Výmena základnej dosky bez preinštalovania OS

 
  • Máte procesor AMD a VIA chipset v aktuálnom počítači a chcete vykonať upgrade na systém s procesorom Intel
  • Keď ste si vymenili hardvér a pokúsili sa spustiť systém Windows dostali ste modrú obrazovku, pretože nebolo možné načítať operačný systém. Oops.

To isté sa môže stať aj naopak, ak meníte procesor Intel na AMD, alebo dokonca od AMD na AMD alebo Intel na Intel. Je tiež možné, že ste už používali predvolený Windows radič pevného disku, čo znamená, že nemusíte nič meniť. Ale v prípade ak nie, vykonajte nasledujúce kroky:

  1. Ešte vo funkčnom PC prejdite do správcu zariadení
  2. Rozbaľte “ radiče IDE ATA / ATAPI „
  3. Ak máte nastavené ako “ štandard AHCI 1.0 Serial ATA Controller „alebo“ štandardné Dual Channel PCI IDE Controller „, stačí zastaviť a upgradovať hardvér, a malo by to byť v poriadku na 99%. Ak nie, pokračujte na # 4.
  4. Kliknite pravým tlačidlom myši na neštandardný radič disku a vyberte Vlastnosti -> karta Ovládač -> Aktualizovať softvér ovládača. 
  5. Zvoľte „Vyhľadať softvér v tomto počítači“, až sa dostanete na zoznam kompatibilných ovládačov. Vyberte predvolený „štandardný“ ovládač: 
    – pre SATA disk: Štandardné AHCI 1.0 Serial ATA Controller – pre IDE disk: Štandardné Dual Channel PCI IDE Controller 
  6. Kliknite na tlačidlo OK,  nie reštart – vypnite počítač a vykonajte upgrade hardvéru. Ak reštartujete pred upgradom, systém Windows môže automaticky nahradiť štandardný ovládač, ktorý ste sa práve pokúsili nahradiť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.